Verzia 2.0 preview 1 (build 13. 5. 2002)

Ak ste sa náhodou doklikali až sem, prosím, berte túto verziu stránky s rezervou, ani zďaleka nie je dokončená, slúži iba na testovanie pri vývoji. Ak používate Netscape, tak niektoré verzie Netscape môžu mať problém so správnym zobrazením, časom sa to snáď vyrieši (zobrazenie v Nestcape 6.2 je takmer správne, v Netscape 6.1 blbé a v Netscape 4.7 je Biblia zrejme nefunkčná - netestované). Akékoľvek pripomienky sú vítané, ak sa zapojíte do diskusie na adrese http://www.ceit.sk/biblia.

História

2. 5. 2002

Zverejnená 1. maketa, čiastočne funkčný Starý Zákon (voľba knihy, kapitoly a prekladu).

3. 5. 2002

Zverejnená 2. maketa, čiastočne funkčný Starý Zákon aj Nový Zákon (voľba knihy, kapitoly a prekladu). Zmena podkladu z modrého mramoru na knedočervenú kožu, pridané štýly pre SELECT a BUTTON, stále neviem vyfarbiť scrollbar pri poli SELECT. Vytvorený engine pre knihu návštev, zatiaľ pre Bibliu nezverejnený, CB testuje bezpečnosť.

7. 5. 2002

Zverejnená 3. maketa. Opravený bug pri hľadaní neexistujúcej kapitoly, trochu ošetrený error code, pridané nejaké štýly (intro v Kralickom preklade, číslo verša). U Roháčka pridaná poznámka na konci knihy (napr. Rimanom 16). Printformát textu by mal byť už zhruba hotový. Ľavý (ovládací) frame už je tiež dynamický, pridaný základ pre multilingualitu ovládania - zatiaľ slovenská / anglická / česká, ešte chýbajú vlajočky.

12. 5. 2002

Zverejnená 4. maketa. Opravené nejaké bugy pri hľadaní neexistujúcej knihy (v praxi by k tomu nemalo dôjsť). Zdynamizovaný a čiastočne sfunkčnený pravý horný frame s navigáciou (ešte trošku preblikáva - asi ho v budúcnosti rozdelím na dva, aby pravý horný okraj Biblie neblikal) - ale už aspoň funguje prepnutie prekladu. Zmenený aj podklad v navigačnom frame, aplikované štýly. Tlačítko OK je síce škaredé, ale funkčné (nepodarilo sa mi urobiť grafické tlačítko, ktoré by sa dalo zatlačiť - musel som použiť klasické Windowsowské. Objavili sa aj prvé známky nestability vďaka množstvu vnorených dynamických framov a tabuliek - v jednom momente mal server IIS problém zvládať nápor CGI skriptov - uvidíme, ako si s tým poradí Apache.

13. 5. 2002

Zverejnený 1. preview - všetky zobrazené možnosti sú plne funkčné. Opravený drobný bug pri prepnutí prekladu, keď názov prekladu nebol správne zobrazený po prepnutí. Už funguje aj browsovanie cez šípky. Browsovanie už je snáď plne funkčné, k uvedeniu betaverzie ešte chýba konkordancia. Tlačítko OK je stále škaredé, ale zatláčacie (naproti tomu šípky nie sú zatláčacie, ale sú krajšie a majú bublinovú nápovedu (neplatí pre Netscape)).